Kayhan Aday Adaylığını Açıkladı, ‘’Biz Bu Vatana Ve Yozgat'a Âşık Olduk’’

Yeniden Refah Partisi'nde aday adaylığı sürecinin son gününde Nihat Kayhan, milletvekilliği aday adaylığını düzenlediği basın toplantısı ile yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 21.03.2023 17:06
Haber Güncellenme Tarihi: 21.03.2023 17:06
https://www.yozgatcamlik.com/
Kayhan Aday Adaylığını Açıkladı, ‘’Biz Bu Vatana Ve Yozgat'a Âşık Olduk’’

Yeniden Refah Partisi'nde aday adaylığı sürecinin son gününde Nihat Kayhan, milletvekilliği aday adaylığını düzenlediği basın toplantısı ile yaptı.

Kayhan, 2019 yılından bu tarafa yürüttüğü il başkanlığı görevinde birçok badireler atlattığını söyledi.

Kayhan, "Yeniden Refah Partisi'nin kuruluş aşamasından başlayıp hiç olmadığı şekilde tüm ilçeleri dolaştık. 14 ilçemizin 13'ünde faaliyet göstermekteyiz. Yozgat olarak üye sayımız birçok 50-60 yıllık partilerin bile önüne geçti. Bunun nedeni ise Yeniden Refah Partisine çok büyük ilgi ve alakanın olması, geçmiş dönemde Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın Kıbrıs zulmünü ortadan kaldırması, Müslüman Türk kardeşimizin bile burnunun kanamamasından, 1975-80 arasında çeşitli hükümetlerde başbakan yardımcılığı yaptı bilindiği gibi. Ülke genelinde nerede hayır isi varsa Erbakan hocamızın o işin altında imzası var" dedi.

Erbakan Hocamız 6 Fabrika Tasarlamış

Rahmetli Necmettin Erbakan'ın Yozgat'a 6 tane fabrika tasarladığını belirten Kayhan, "Bunlardan Yibitaş ilk kurulduğunda devlet özel sektör ortaklığı ile kurulmuş. Yozgat Divanlı'ya kazan fabrikası yapılmış. Sorgun'a azot sanayi temeli atılmış ve arsası istimlak edilmiş. Şuanda da şeker fabrikası olarak devam ediyor. Yerköy'e Dişli fabrikası kurulmuş. Üretime geçip faaliyete başlamış. Ama bizim Yozgat'ın bürokrat ve milletvekilleri bu fabrikalara sahip Çıkamadığı için Kayseri Yeşil Hisarda ticari hayatına halen devam ediyor. Akdağmadeni ilçemize Yassı Çelik fabrikası kurulmak için istimlak edilmiş. Nedenlerden dolayı faaliyete geçmemiş, Boğazlıyan ilçesine yem üretim fabrikası lojmanları ile başka bir firmaya geçmiştir" dedi.

Bir Tane Genç Kardeşimiz İşsiz Kalmayacak

Kayhan, "Biz geldikten sonra 1 tane genç kardeşimiz işsiz kalmayacak. Yorganını sırtına kalkıp il dışına veya yurt dışına gitmek zorunda kalmayacaklar. Bize 5 yıl verin. Biz Yozgat'ımızı İsviçre'nin bir ili gibi ilçeleri gelişmiş ülkelerin ilçeleri gibi yaparız. İktidara geldik mi milli kaynak paketlerimiz hazır. Biz bu vatana Yozgat'a âşık olduk. Bunun kitabını çıkardık. Biz bunu da gizleyip saklamadık. İnsanların ihtiyaçlarını kim giderirse gidersin dedik. Bizim hedefimiz Genel Başkanımız Fatih Erbakan'ı 13'ncü Cumhurbaşkanı yapmaktır. Hep beraber gidip bulunduğumuz ilçenin ilçe seçim kurullarında nüfus cüzdanımızla gidip Fatih Erbakan'ın Cumhurbaşkanı olmasını istiyoruz diye imza vereceğiz" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.