Yozgat’ın Aydıncık İlçesi Kadın Girişim Kooperatifi Fuarda Yerini Aldı

Yozgat’ta üçüncüsü düzenlenen Evlilik ve Mobilya fuarına Yozgat’ın Aydıncık İlçesinde bulunan Kadın Girişim Kooperatifi de yerine aldı. Aydıncık’ta çıkan doğal taşlar ile oluşturulan takılar vatandaş tarafından yoğun ilgi görüyor.

Haber Giriş Tarihi: 25.05.2023 16:36
Haber Güncellenme Tarihi: 25.05.2023 19:48
https://www.yozgatcamlik.com/

Yozgat’ta üçüncüsü düzenlenen Evlilik ve Mobilya fuarına Yozgat’ın Aydıncık İlçesinde bulunan Kadın Girişim Kooperatifi de yerine aldı. Aydıncık’ta çıkan doğal taşlar ile oluşturulan takılar vatandaş tarafından yoğun ilgi görüyor.

Hafta Sonundan Daha Umutluyuz

Her yıl fuara katıldıklarını dile getiren Aydıncık Kadın Girişim Kooperatifi Başkanı Nimet Türker, ‘’Fuarların üçüne de biz katıldık. Çok güzel bir organizasyon. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz öncelikle. Biz Aydıncık İlçesinden geliyoruz. Kadın Girişim Kooperatifi Başkanıyım. Bu görünen takıları ametistleri Aydıncık’ta işliyoruz. Orada yerimizde çıkan taşlar. Her yıl fuara katılıyoruz. Çokta güzel ilgi görüyor. Bu sene daha güzel. Hafta sonundan da daha umutluyuz’’ ifadelerine yer verdi.

Pek Çok Taş Mevcut

Taşlar ve özelliklerinden bahseden Türker, ‘’Yöremizde ametist, opal, kalsedon, kuvars gibi pek çok taş çıkıyor. Hepsinin hem birleşen hem de ayıran özellikleri var. Ametist taşı mor yakut olarak bilinir. Yarı değerli taşlar arasında en değerlisidir. Şifa bakımından en yüksek taşlar arasındadır. Vücuttaki negatif elektriği alır. Stres alır, pozitif enerjiye çevirir onu. Bunun yanında baş ağrısı, migren, uykusuzluk gibi sorunlara da iyi geldiği bilinir. Yine bölgemizde kalsedon taşı vardır. Kalsedon mavi bir taştır. Başarı ve nazar taşı olarak bilinir. Eski çağlarda araştırmalarımız sonucu eskiden Bizanslı avukatlar duruşmalara girmeden önce bu taştan bir takı olarak ya da taşın kendisini yanlarında bulundururlarmış ve başarılı çıktıklarına inanırlarmış öyle de olurmuş. Bu taşı bu zamanda da hikâyeye anlattığımda da avukatlar, hâkimler almak istiyorlar. Başarılı çıkmak isteyen öğrenciler de kullanıyorlar. Hem şifa hem görsel olarak şık durduğu için insanların ilgisi yüksek. Her katıldığımız fuarda da insanların tepkileri ile de daha da güzel oluyor’’ şeklinde konuştu. Rabia Sultan Büyüker

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.