Devletin malını kendi malı gibi gördü ve bir gün olsun israftan yana olmadı Türkiye’nin Konuştuğu Örnek Vali

Yozgat’ın yetiştirdiği örnek devlet adamlarından, son nefesine ‘devletim var olsun’ diyen valilerden merhum Refik Öztürk’ün hayatı örnek oluyor.

Haber Giriş Tarihi: 06.09.2021 13:18
Haber Güncellenme Tarihi: 06.09.2021 13:18
https://www.yozgatcamlik.com/
Devletin malını kendi malı gibi gördü ve bir gün olsun israftan yana olmadı Türkiye’nin Konuştuğu Örnek Vali


Yozgat’ın yetiştirdiği örnek devlet adamlarından, son nefesine ‘devletim var olsun’ diyen valilerden merhum Refik Öztürk’ün hayatı örnek oluyor. Sözcü Yazarı Aytunç Erkin, ‘Durakta Otobüs Bekleyen Vali’ başlığı ile kaleme aldığı yazısında Yozgatlı Vali’nin hayatına dair dikkat çeken mesajlar verdi.
Yozgatlı Gazeteci-Yazar, Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’ün kısa bir süre önce hayatını kaybeden ağabeyi Refik Öztürk’ü anlattığı ‘Vali Bey’ isimli kitabında yer alan yaşanmışlıklar konuşulmaya devam ediyor.
Sözcü Gazetesi yazarlarından Aytunç Erkin de son yazısında Yozgatlı Vali Merhum Refik Öztürk’ü anlattı, devlet görevlilerinin israfa bakış açısına ışık tutacak önemli mesajlar verdi.
Saygı Öztürk’ün ‘Hem ağladım hem yazdım’ dediği kitaba ilişkin Erkin’in kaleme aldığı yazıdan bir bölümünde şu ifadeler yer alıyor:   
“… Düşünün… Erzincan Valisi görevindeyken kalp krizi geçiriyor ve Erzurum’a kendisini taşıyan yakıt parasını ödemek istiyor: …Valinin, helikopterler Erzincan’dan Erzurum’a götürüldüğünde helikopterin benzin parasını vermek istemesi de duyulmuştu. Vali, ne yapmış etmiş sonunda kendisi için harcanan akaryakıt giderinin devletin kasasına girmesi için bir yol bulmuştu. Özel İdare’nin kiracısı olan bir dostuna, kirasını 20 ay 100 lira fazla yatırması halinde devletin kendisi için harcadığı akaryakıt giderinin ödenmiş olacağını söyledi. İş adamı sizin canınız sağolsun Sayın Valim dediğinde rahatlamıştı….

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.