Memleket Partisi Yozgat Milletvekili adayı Merve Seval Aydemir’den açıklama: Her söylediğimin arkasındayım, Yozgat için buradayım!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığını bırakmasının ardından Memleket Partisi Yozgat Milletvekili adayı Merve Seval Aydemir’den açıklama geldi.

Haber Giriş Tarihi: 12.05.2023 11:19
Haber Güncellenme Tarihi: 12.05.2023 11:19
https://www.yozgatcamlik.com/
Memleket Partisi Yozgat Milletvekili adayı Merve Seval Aydemir’den açıklama: Her söylediğimin arkasındayım, Yozgat için buradayım!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığını bırakmasının ardından Memleket Partisi Yozgat Milletvekili adayı Merve Seval Aydemir’den açıklama geldi. Aydemir, “Öncelikle Önemli bir konuyla alakalı açıklama yapmak istiyorum. Memleket Partisi Türkiye’nin siyasetinde yer alan ve yer alacak olan siyasi bir partidir. Cumhurbaşkanı adayımız sayın Muharrem İnce Cumhurbaşkanı adaylığından çekilmiştir ancak bizler Memleket Partisi Milletvekili adayı olarak görevimizin başındayız, çalışmalarımız devam ediyor, derdimiz Memleket Sevdamız Memleket!” dedi.

Kutuplaşmış bir seçim dönemi

“Ülkemiz bu kez, kutuplaşmış bir seçim dönemi yaşamaktadır” diyen Aydemir, şunları kaydetti; “Bu kutuplaşmalar hızlı bir şekilde artmakta, çirkinleşmekte ve tehlikeli olmaya başlamıştır. Memleket Partisi Genel Başkanı sayın Muharrem İnce Türkiye’ye 3. Bir yol açtığı için, terörün her türlüsünün karşısında durduğu ve terörle ittifak yapmadığı için ciddi iftira, kumpas ve tehditlere maruz kalmış, sağlığı tehlikeye girmiştir. Genel Başkanımız sayın Muharrem İnce 45 Yıldır siyaset yapmış, her kademede görev almış, doğruya doğru eğriye eğri diyen onurlu, ilkeli bir siyasetçi, bir liderdir.”

Fedakarlık yapmıştır

Aydemir, İnce’nin memleketi için fedakarlık yaptığını dile getirerek, “Memleket Partisi Genel Başkanı sayın Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı Adaylığından çekilme sebebi ne bir ittifakı desteklediğinden ne de korktuğundan ne de vizyonundan vazgeçmesinden değildir. Muharrem İnce memleketi için Türkiye için fedakarlık yapmıştır, TBMM de terörizmi destekleyenler olmasın, yanlış ittifaklar Türkiye’mi karartmasın diye, Türkiye’nin aleyhine verilen kararlarda karşısında dur diyebilecek milletvekilleri olsun diye Cumhurbaşkanı adaylığından çekilmiştir” dedi.

Türk Milletinin vicdanına kuruldu

Aydemir, açıklamasının devamında, “Muharrem İnceye kurulan kumpas büyük Türk milletinin vicdanına kurulmuştur. Bu bir Fedakarlıktır. Bu fedakarlığın karşılığı ise Meclis’te Atatürkçülerin, Vatanseverlerin çoğunlukta olmasıdır!  Memleket Partisi’ne her aileden bir oy istiyoruz! Çünkü Memleket Partisi Türkiye Cumhuriyeti’nin sigortasıdır. Bizler Memleket Partisi olarak buradayız, yine halkımızın yanında yine teröristin karşısındayız. Ben Memleket Partisi Yozgat Milletvekili Adayı olarak verdiğim her sözün arkasındayım. Milletvekili olduğumda Yozgat’ta olacağım, sağ sol ayırmadan, halkın her kesiminin yanında olacağım, teröristin karşısında olacağım, mecliste de Milletvekili olarak Yozgat’ın hakkını koruyacağıma, Yozgat’a değer katacağıma söz veriyorum. Kimin Cumhurbaşkanlığında nereye oy vereceği artık kendi vicdani kararıdır. Biz buna müdahil olmayız. Lakin Atatürkçü, Milliyetçi, Cumhuriyetçi vatanseverlerin partisi Memleket Partisidir. Memleket Partisinin Meclis’te olması ülkenin lehinedir. Takdir yüce milletimizindir. Bizler yine Ne Cumhur Ne Millet, Tek Yol Memleket diyoruz” ifadelerine yer verdi. HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.