Yozgat'ta vekilliğe yoğun ilgi

Türkiye 14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçime kilitlenmişken, Yozgat’ta da 28. Dönem milletvekilliği için aday adaylığı için yoğun bir başvuru süreci gerçekleşti.

Haber Giriş Tarihi: 22.03.2023 08:57
Haber Güncellenme Tarihi: 22.03.2023 09:37
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat'ta vekilliğe yoğun ilgi

Türkiye 14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçime kilitlenmişken, Yozgat’ta da 28. Dönem milletvekilliği için aday adaylığı için yoğun bir başvuru süreci gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 10 Mart'ta imzaladığı karar ile 14 Mayıs 2023 seçim süreçleri resmen başladı. Milletvekilliği yarışında ‘ben de varım’ diyen adaylar parti başkanlıklarına giderek başvurularını yaptı. Yozgat’ta en yoğun başvuru süreci bu yıl gerçekleşti.  

En fazla başvuru AK Parti’de

AK Parti Yozgat’ta en fazla başvuru yapılan siyasi parti oldu. Şu ana kadar 55’ye yakın kişinin resmi olarak başvuru yaptığı partide bugün son gün. Başvuru yapan isimler ise şöyle; AK Parti eski il başkanı Çelebi Dursun, eski Kadın Kolları Başkanı İlknur Ünal, Halil Şahbaz, Mehtap Bekdemir, Züleyha Karademir, Mustafa Halil Emrecik, Yadigar Kızılay, Muhammed Tarık Arslan, Aydın Baran, Hilmi Özer, Bekir Sipahi, Burak Şahin, Yusuf İbiş, Adem Darımla, Barış Metin, Funda Çapan Özdemir, Serhat Kemal Yılmaz, Ruziye Öngel, Derviş Burak Binici, Nurullah Nurdoğan, Eyüp Gökhan Öztekin, Serkan Uslu, Halil Türkmen, Tuğba İstek, Kazım Ekinci, Fatih Arslan, Cennet Köroğlu, Abdulhamit Alparslan, Çelebi Dursun, Mehmet Deniz, Nuriye Özel, İlknur Ünal, Erdal Tarhan, İlker Akkan, İskender Minar, Nurdan Taşarsu, Serhat Akın, Zafer Atik, Mehmet Zafer, Ünal Özaydın, Afşin Ersoy, Hasan Eroğlu, Yasin Durusoy, Bülent Doğan, Mücahit Altunok, Hasan Kandemir, Nevzat Atak, Mehtap Bekdemir.

MHP’de salı günü bitti

Milliyetçi Hareket Partisi’nde ise 20’ye yakın kişi aday adaylığı için başvurusunu yaptı. 21 Mart Salı güne biten başvurulardan bazı isimler şöyle, mevcut Milletvekili Ethem Sedef, MHP MYK Üyesi Sezer Yozgat, Kazım Ergün, Salih Şimşek, Oğuzhan Salman, İsmail Kaygısız, Yusuf Mertoğlu, Mehmet Ali Çakır, Hasan Hüseyin Arslan, Ülkü Yılmaz, Ergin Çınarer, Gökhan Yıldırım, Oğuzhan Aslan, Osman Boztepe, Ahmet Özbek, Emre Tatlı.

Bugün son gün

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat'ta ise mevcut Milletvekili Ali Keven, Şahin Bozdemir, Bahadın Eski belediye başkanı Dilaver Özcan, Faruk Hokkaömeroğlu, Nadir Ünal, Yurtseven Gürbüz şu ana kadar milletvekilliği aday adaylığı için başvurularını yapan isimler. Başvuru sürecinin devam ettiği CHP’de bugün son gün.  

İYİ Parti’de Taner Hoca

İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Taner Demirer, 28’inci dönem milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunu yaptı. Demirer, başvurusunda Yozgat’ın en iyi hizmeti hak ettiğini söyledi.

Yeniden Refah’ta başvurular sürüyor

Yeniden Refah Partisi’nde şu ana kadar 9 kişi resmi olarak başvurusunu gerçekleştirdi. Resmi olarak başvurusunu gerçekleştiren isimler şöyle; İl Başkanı Nihat Kayhan, Hasan Şahingöz, İbrahim Canayakın, Muammer Özen, Servet Aktaş, Hasan Bilir, İlyas Güler, Yaşar Demir, Selami Uçar.

DEVA’da İsmail Yılmaz

DEVA Partisi İl Başkanı İsmail Yılmaz, milletvekilliği yarışında aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirirken, Yılmaz dışındaki resmi başvuru rakamı 10 olarak açıklandı. DEVA Partisi aday adaylığı başvuruları 24 Mart’ta sona erecek. Eda DEMİREL

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.