Muşalikalesi köyü derneği başkanı Hüdayi Akol: Köy okulunu canlandıracağız

Yozgat Muşalikalesi köyü derneği başkanı Hüdayi Akol, haftasonu Ankara’da düzenledikleri arabaşı gecesini Çamlık TV’ye değerlendirdi.

Haber Giriş Tarihi: 26.01.2023 10:32
Haber Güncellenme Tarihi: 26.01.2023 16:31
https://www.yozgatcamlik.com/

Yozgat Muşalikalesi köyü, derneği başkanı Hüdayi Akol, Çamlık TV’ye yaptığı değerlendirmede her sene büyüyerek devam eden arabaşı şöleni etkinliğinin süreceğini söyledi.

AMAÇ BİRLİK VE BERABERLİK

Dernek Başkanlığını devralmasından bu yana çeşitli etkinliklerle köylüler arasında birlik ve beraberliğin yaygınlaşmasını amaçladıklarını dile getirdi. Korkut Ata Kültür merkezindeki etkinliğin yıllardır arzulanan ve şu ana kadar üç kez arabaşı şenliği düzenlediklerini dile getirdi. Arabaşı şenliğinin kazasız belasız tamamlanmasından dolayı mutluluğunu ifade eden Hüdayi Akol, dünya güreş şampiyonu Rıza Kayaalp’in de arabaşı şölenine gelmesinin önemli olduğunu belirtti.

ÇAMLIK TV’YE ÖZEL TEŞEKKÜR

Hüdayi Akol, Çamlık TV’ye ayrı parantez açarak Çamlık Medya Genel Yayın Yönetmeni Tarık Yılmaz’a destekleri nedeniyle teşekkür etti. Yozgatlıların Çamlık Medyayı sosyal medyadan takip etmelerini isteyen Hüdayi Akol, Çamlık TV’nin yağmur çamur demeden Yozgatlının yanında olduğunu kaydederek, imkanı olanların gazeteye de abone olmalarını istedi.

“KÖY OKULUNU CANLANDIRACAĞIZ”

Hüdayi Akol, Muşalikalesi köyünün okulunun atıl durumda olduğunu, bu okul üzerine çalışmalar yapılarak, kullanıma kazandırılmayı amaçladıklarını söyledi. Hüdayi Akol köyün kalesinin de turizme kazandırılacağını belirtti. Çamlık Medyanın kale konusundaki hassasiyetini de hatırlatan Hüdayi Akol, bu farkındalığın da önemli olduğunu dile getirdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.