Yozgat Başınayayla köylüleri Ankara Mamak’ta buluştu!

Yozgat Başınayayla Köyü Derneği, Başkent Ankara’da kahvaltılı büyük aile buluşması gerçekleştirdi. Mamak’taki Lavanta Kültür Merkezinde düzenlenen kahvaltıya, katılım yoğun oldu.

Haber Giriş Tarihi: 09.01.2023 09:53
Haber Güncellenme Tarihi: 23.01.2023 16:19
https://www.yozgatcamlik.com/
1

YOZGAT BAŞINAYAYLA KÖYLÜLERİ BÜYÜK AİLE BULUŞMASI

Ankara’daki Yozgat Merkez Başınayayla köylüleri, Başkentte kahvaltılı Büyük Aile buluşmasında bir araya geldi. Kahvaltı sonrasında, yapılan konuşmalarda buluşmaların önemi vurgulandı.

KAYVALTIYA YOĞUN KATILIM

Kahvaltıya katılım yoğun oldu. Yozgatlı Dernekler Federasyon Genel Başkanı Ahmet Koç, ABB Meclisi MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Erhan Sarıgöl, MHP Mamak İlçe Başkanı Mustafa Esen, Başınayayla Köylüleri Derneği Kurucu Başkanı Halil Özkan, İstanbul Başınayayla Köyü Derneği Başkanı Halis Deniz, Esenyurt Yozgatlılar Derneği Başkanı Sedat Çıtak, Başınayayla Köyü Muhtarı Hacı Abdullah Kaylesiz ile uzun yıllar başbakanlık ve çeşitli bakanlıklarda müsteşar olarak görev yapan Muhammet Emin Zararsız da katıldı. Kahvaltıya, MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Ak Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse birer mesaj göndererek, iyi dileklerde bulundu.

KÖY KONAĞI İÇİN GİRİŞİMLER BAŞLADI

Başınayayla Köyü Derneği Başkanı Servet Biçer, köyde artık kaçınılmaz bir ihtiyaç haline gelen köy konağı için girişimlerin başladığını, köy konağının yapılacağı yerin belirlendiğini, valilikten bağış toplamak için izin başvurusu yapıldığını ifade ederek, köyün büyük çoğunluğunun köy dışında yaşadığını, bu hemşerilerin köye gittiği zaman kalacak yer sorunu yaşadıklarını, taziye ve düğün gibi ortak etkinliklere de elverişli bir konağın yapılması için her köylünün elini taşın altına koyacağından emin olduğunu belirtti. Servet Biçer’in bu sözleri kahvaltıya katılanlar tarafından, alkış aldı.

 AHMET KOÇ: 2001 YILINDA BAŞLATTIĞIMIZ SÜRECİN MEYVELERİ

Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç, yaptığı konuşmada 2001 yılında AB Uyum yasaları ile birlikte dernekleri birleştirdiklerinin altını çizerek, Türkiye’de dernekler bazında federasyonlaşan ilk ilin Yozgat olduğunu vurguladı. Koç, dernekleşmenin, bağları koparmamak adına önemine değindi.

ERHAN SARIGÖL: AİDİYETİ SÜRDÜRMEK ÇOK KIYMETLİ

AK Parti Mamak ilçe Başkanı Erhan Sarıgöl, gelenekleri ve aidiyeti bağları koparmadan sürdürmek için dernekleşmenin önemini vurgulayarak, Mamak’ın böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmasından gurur duyduklarını belirtti. Erhan Sarıgöl, yaklaşan seçimde yeni yüzyılın Türkiye Yüzyılı olması için, 20 yıldır elde edilen kazanımların kaybedilmemesi için Ak Parti’ye ve Cumhur İttifakına destek istedi.

MUSTAFA ESEN: YOZGATLILAR 81 İLDE DE KENDİ EVLERİNDE

MHP Mamak İlçe Başkanı Mustafa Esen yaptığı konuşmada, emeği geçenlere teşekkür etti. Esen, Yozgatlıların ülkenin hiçbir yerinde gurbette olmadığını söyleyerek, “Yozgatlılar 81 ilde de kendi evlerinde” ifadelerini kullandı. Esen, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin 2023 Lider Ülke Türkiye vizyonunu 1992’de dile getirdiğini hatırlattı ve 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakının zaferle çıkacağından emin olduğunu kaydetti.

MUHTAR HACI ABDULLAH KAYLESİZ: BAŞINAYAYLA’DAN SELAM GETİRDİ

Başınayayla Köyü Muhtarı Hacı Abdullah Kaylesiz konuşmasında, köyden selam getirdiğini dile getirdi.

HALİL ÖZKAN’DAN ÇAMLIK MEDYAYA TEŞEKKÜR

Başınayayla Köyü Derneği Kurucu Başkanı ve Çankaya Yozgatlılar Derneği Başkanı Halil Özkan, Servet Biçer’in çalışmalarını takdir ettiğini ifade etti. Büyük aile buluşmasına katılımın son derece yoğun olmasından mutlu olduğunu belirten Halil Özkan katılan herkese teşekkür etti. Dernek Başkanı Servet Biçer’in köy konağı için girişimlerini destekleyen  Özkan, bu noktada her köylüsünün üzerine düşeni yapacağına inandığını söyledi. Halil Özkan, Çamlık Medya'ya da, Yozgat’taki her konuyla ilgili haberleri hızlı bir şekilde ulaştırdığı ve diğer dernekler ile iletişim noktasında yadsınamaz bir rol üstlendiğini ifade ederek teşekkür etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.