CNC Lazer Kesim Makineleri

Lazer kesim makineleri imalat alanında sıkça kullanılan makinelerdendir. Gerekli ısı ve basıncın sağlanması ile metal plakalarda kesim işlemleri gerçekleştiren bu makinelerin imalatı ise oldukça zahmet isteyen bir iştir.

Haber Giriş Tarihi: 08.09.2022 10:21
Haber Güncellenme Tarihi: 08.09.2022 10:21
https://www.yozgatcamlik.com/
CNC Lazer Kesim Makineleri
Lazer kesim makineleri imalat alanında sıkça kullanılan makinelerdendir. Gerekli ısı ve basıncın sağlanması ile metal plakalarda kesim işlemleri gerçekleştiren bu makinelerin imalatı ise oldukça zahmet isteyen bir iştir. MVD Makine 70 yılı aşkın makine imalatı tecrübesi sayesinde cnc laser imalatı gerçekleştirmektedir. Bu makineler farklı uzunluk ve kalınlıktaki metal saclarda kesim işlemlerini sağlamaktadırlar. Gerekli kesim işlemleri yapıldıktan sonra eğer ki büküm işlemleri gerekli ise bu parçalar abkant büküm ünitelerine gönderilirler.

Cnc Lazer kesim işlemleri imalatın bel kemiği olarak da bilinmektedir. Bu işlemler imalat alanında pek çok yerde kullanılırlar. Lazer kesim makinelerinin önemi de buradan kaynaklanmaktadır.

CNC Lazer Kesim İşlemleri

Metal plakalardaki kesim işlemleri cnc lazer makinesi vasıtası ile gerçekleştirilmektedir. Bu üniteler farklı uzunluk ve kalınlığa sahip metal plakaların kesilmesini sağlamaktadırlar. Makine imalat alanında 70 yıldan beridir süregelen tecrübesi sayesinde MVD Makine önemli firmalar arasında yer almaktadır. Birçok farklı ülkeye yapılan ihracatlar sayesinde ülke ekonomisine de önemli derecede katma değer sağlamaktadır.

Yapılan bu katma değerlerden ötürü ülke ekonomisi gelişmekte olup diğer ülkeler ile rekabet içerisine girilmektedir. Cnc lazer üniteleri teknolojinin son seviyede kullanıldığı makinelerdir. Yüksek teknoloji içeren bu üniteler sayesinde metal sanayisinde kesim işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu açıdan bakıldığında MVD Makine önemli bir yere sahiptir. Üretmiş olduğu ürünler sayesinde katma değer sağlanıp ülke ekonomisine önemli derecede katkı sağlanır.

Kaynak: https://www.mvd.com.tr/tr/urunler/fiber-laser-ilaser

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.