Deprem Bölgesi'nden Yozgat'a gelen Kubat ailesi seçim sonrası depremzedelere yapılan ağır ithamlara üzüldüklerini söyledi

14 Mayıs’ta deprem bölgesinden AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüksek oranda oy çıkması deprem bölgesine ağır ithamlar ve tepkilerin gelmesine neden oldu.

Haber Giriş Tarihi: 20.05.2023 09:49
Haber Güncellenme Tarihi: 22.05.2023 09:35
https://www.yozgatcamlik.com/

14 Mayıs’ta deprem bölgesinden AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüksek oranda oy çıkması deprem bölgesine ağır ithamlar ve tepkilerin gelmesine neden oldu.

Yozgat’ın Saraykent İlçesi’nde hayata tutunmaya çalışan depremzede Kubat ailesi de söz konusu durumun kendilerini çok üzdüğünü dile getirdi. Burhan Kubat, kendilerine destek olanların bir oy talebi bulunmadan yardım ettiğini belirterek, “Burhan Kubat: Malatya Milletvekili Veli Ağbaba bizlere sitem ediyor. Sanki her şeyimizi karşılamış gibi açıklama yapmış. Oy vermediniz gibi demiyor ama sitem dolu konuşmalar yapıyor. Biz bir şeyini görmedik. Ekranlarda dolaşıyor. Reklam peşinde. Bana CHP’li birinden gelmedi. Ama bu durumda gelmiş olsaydı geri iade ederdim. Burayı bize Ramazan ayından önce verdiler. Ahmet başkanım burayı bize verirken siz Ak Parti, CHP’li mi veya başka partili misiniz diye sormadı. Kesinlikle bir şey sormadan direk verdi” şeklinde konuştu.

Yakışmadı

Depremzedelere büyük hakaretler edildiğini söyleyen Türkan Kubat da, “Depremzedelere yapılan hakaretler yakışmadı. İnsanların durumuyla dalga geçmelerine üzülüyorum. Belki CHP kazanabilirdi. İnşallah kazanmaz. CHP kazansaydı Ak partili geç, CHP’li dur. Bu şekilde mi olacaktı. Çok şükür Cumhurbaşkanımız arkanızdayız dedi. Otellerden çıkartıldı. Yardımlar kesildi. Yapılan yardım kolilerine kadar toplandı.  Bize Saraykent’te işletmemiz için yer verdiler. Seçimden önce verdiler. Bize demediler ki, ‘biz size buraya veriyoruz ama oyunuzu bize vereceksiniz’ diye bir şey konuşulmadı. Görüşümüzün ne olduğunu bile bilmiyorlardı” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.