Hasta ve engellilere seyyar sandık uygulaması! Oy kullanma işlemi devam ediyor

Alınan bilgiler neticesinde hastalığı ya da engeli nedeni ile sandık başına gidemeyen seçmenler seyyar sandık uygulamasından faydalanarak oylarını kolaylık ile kullanabiliyorlar ve işte haberin tüm detayları..

Haber Giriş Tarihi: 14.05.2023 13:54
Haber Güncellenme Tarihi: 14.05.2023 13:54
https://www.yozgatcamlik.com/
Hasta ve engellilere seyyar sandık uygulaması! Oy kullanma işlemi devam ediyor

5 yıl boyunca görev yaparak Cumhurbaşkanı ile Yeni parlamento üyelerinin belirleneceği seçim için sandıklar kurulur iken hastalığı ve engeli nedeniyle sandığa gidemeyen seçmenler ise seyyar sandık uygulaması ile sandık başına gitti. Bunun ile birlikte hastalığı ve engeli sebebiyle Yatağa bağımlı seçmenler için bu seçimde de seyyar sandıklar oluşturulur iken bu kapsamda Ankara il seçim kurulu görevlileri Çankaya Aziziye Mahallesi'nde yaşayan ve oy kullanmaya gidemeyecek derecede hasta olan Zafer Bilgen Özdemir'in evine seyyar sandık götürdü.

Fotoğraf: AA

Bunun ile birlikte sandık görevlileri getirdikleri taşınabilir kabini bulunduğu odadaki masa üzerine yerleştirdikten sonra özdemir'e oy kullanma işlemi hakkında bilgi verildi. Ayrıca Türkiye genelinde seyyar sandık uygulaması kapsamında 421 ilçede 534 sandık kurulu görevlendirilirken bu hizmetten faydalanarak oy kullanacak seçmen sayısının ise 6215 olduğu da ifade edilen bilgiler arasında bulunuyor. Bunun ile birlikte oyunu kullanan hasta ve engelliler seçimlerin hayırlı olması temenni etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.