Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü personelleri, Yerköy'de seminer düzenledi

Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü personelleri Sosyolog Merve ER ile Psikolojik Danışman Kübra Şenöz tarafından  Yerköy ilçesinde İlçe Jandarma’da görev yapan er, erbaşlar ve İlçe Emniyet Müdürlüğü personellerine Evlilik Öncesi Eğitim Semineri düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 11.08.2022 15:36
Haber Güncellenme Tarihi: 11.08.2022 15:36
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü personelleri, Yerköy'de seminer düzenledi

Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü personelleri Sosyolog Merve ER ile Psikolojik Danışman Kübra Şenöz tarafından  Yerköy ilçesinde İlçe Jandarma’da görev yapan er, erbaşlar ve İlçe Emniyet Müdürlüğü personellerine Evlilik Öncesi Eğitim Semineri düzenlendi. Seminer Yerköy İlçe Jandarma Komutanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

EŞ SEÇİMİ ÖNEMLİ BİR SÜREÇ

Eş seçiminin önemli bir süreç olduğunu dile getiren Kübra Şenöz, “Eş seçimi kararında ilk adım kişinin kendi kişilik özelliklerini tanıması ve farkında olmasıdır. Ben kendimin ne kadar farkındayım? Ben kimim? Karşısında ki kişinin kişilik özelliklerini tanımak da ikinci adım olmalıdır. Evlilik kararı ve eş seçimi, hayatta alınan en önemli kararlardan birisidir.  Eş seçimi rastgele bir süreç değildir olmamalıdır. Çünkü alınan kararla birlikte kişi bundan sonraki hayatını kiminle geçireceğini, kendini bekleyen yeni sorumlulukları, çocuklarının anne ve babasının kim olacağına karar vermektedir. Bu nedenle eş seçimini şansa bırakmak yerine doğru adımlar atmalıyız” şeklinde konuştu.

DİKKAT EDİLMELİ

Çiftlerin evlilik kararı alırken dikkatli davranması gerektiğini anlatan Merve Er ise, “Evlendikten sonra eş seçiminden dolayı pişmanlık duyan bireylerin genellikle; Evlenmeden önce eşlerinde veya ilişkilerinde var olan problemleri görmezden geldikleri, evlilikten gerçek dışı veya abartılı beklentileri olduğu, karşısındaki kişinin mizaç özellikleri ve bu özelliklerin kendisiyle uyuşmasından ziyade fiziksel özelliklere dikkat ederek evlendikleri görülmektedir. Çiftler evlilik kararı alırken dikkat etmeli çünkü yapılan şu davranışlar çiftlerin boşanma ihtimalini artırmaktadır: Acele ve ani karar verme, kişinin evlenememe korkusuyla düşünmeden hareket etmesi, birbirini yeterince tanımamak, birbirine uymayan düşünce yapıları, sadece mantık veya sadece aşk evliliği yapmak, yalnız kalma korkusuyla ani karar verme, eşin ailesiyle anlaşamamak. Artan boşanma sayıları dikkate alındığında çiftler evlilik öncesi süreci iyi değerlendirmelidir” ifadelerine yer verdi. Er, başarılı bir başlangıç yapmanın evliliğin ömrünü uzattığını belirterek, 2021 verilerini paylaştı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.