Yozgat Tanıtım Günleri değerlendirme toplantısı yapıldı

Yozgat Valisi Ziya Polat, Ankara’da düzenlenen Yozgat Tanıtım Günleri’nin bir davet niteliği taşıdığını belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2022 06:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2022 06:58
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat Tanıtım Günleri değerlendirme toplantısı yapıldı

Yozgat Valisi Ziya Polat, Ankara’da düzenlenen Yozgat Tanıtım Günleri’nin bir davet niteliği taşıdığını belirterek, “Tanıtım günleri düzenlenmesindeki asıl amacımız elbette ki Yozgat’ı bir cazibe merkezi haline getirmek. Kültürel zenginliklerimiz çok fazla. Bu zenginliklerimizi Yozgat’ta tanıtmak, Yozgat’ı da Türkiye’ye ve dünyaya anlatmak istiyoruz” dedi.

Ankara Millet Bahçesi'nde 27-30 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Yozgat Tanıtım Günleri'nin değerlendirme toplantısı Vali Ziya Polat başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç ve paydaş kurumlar katıldı.

KADIN KOOPERATİFLERİMİZ ÜRETİYOR

Yozgat’ta göreve başladığı ilk günden bu tarafa üretimin önemine dikkat çeken Vali Polat, Yozgat Tanıtım Günleri’nde de bunun en güzel örneğini gördüklerini kaydetti. Yozgat’ta kurulan kadın kooperatiflerinin ürettiği ürünleri tanıtma imkanı bulduğunu anlatan Polat, “Kadın kooperatiflerimizin ürünlerini stantlarda görmekten mutluluk duyduk. Yıl içerisinde kooperatiflerimiz iyi ürünler satacaklar. Her fırsatta dile getiriyoruz. Ham maddenin maddeye dönüşmesi, maddenin de raflara çıkması lazım. Bunun en güzel örneğini leblebide gösterdik. Yerel gastronomi ürünlerini vatandaşlarımızla buluşturduk” şeklinde konuştu.  

ÇABAMIZ SÜRECEK

Etkinlikte yüz binlerce insana ulaşıldığını anımsatan Polat, “Yüz binlerce insanımızın buluştuğu bir tanıtım toplantısında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Eksikler var mıdır? Vardır tabii ki. Seneye o eksikleri gidermek için çaba sarf edeceğiz” dedi.

YOZGAT’A ÇEKECEĞİZ

Polat, tanıtımların asıl amacının iç turizme Yozgat’ı da dahil etmek olduğunu anlatarak, “Tanıtımın asıl amacı insanları Yozgat'a çekmek. Yozgat ile ilgili merak uyandırmak. Evet Yozgat’ın birçok değeri var. Biz bu değerleri tanıtımlarla anlatıyoruz ancak Yozgat ile ilgili merak duygusunun uyanmasını, Yozgat’ı ziyaret etmek isteyen insanların çoğalmasını istiyoruz” diye konuştu.

EMİTT’E DE KATILACAĞIZ

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Bozok Film Festivali’nin Yozgat’ın tanıtılmasına büyük katkı sağladığını anlatan Vali Polat, “Kendi hemşerilerimizden başlamak üzere Yozgat'ı anlatmak istiyoruz. Son yıllarda büyük çaba sarf ediyoruz. Bozok film festivali bunun en iyi örneklerinden bir tanesi. Festivale gelen konukların geldikleri ilk gün ile Yozgat’tan ayrıldıklarındaki algıları çok farklı. Biz Yozgat ile ilgili olumsuz algıları yıkmak istiyoruz. Şubat 2023’te düzenlenecek olan EMİTT Fuarı’nda katılmayı planlıyoruz. Yozgat’ı anlatacağız, Yozgat’ı tanıtacağız” ifadelerine yer verdi.

TANITMA FIRSATI BULDUK

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse de Yozgat Tanıtım Günleri'nin 10 yıl aradan sonra yapıldığını anımsatarak, şöyle konuştu; “Yozgat dışında en çok Yozgatlı Ankara'da yaşıyor. Yozgat'ta doğmuş, Ankara'ya göç etmiş veya Ankara'da doğmuş Yozgat'ı tanıyan bilen insanlar tanıtım günlerine katıldı. Onlar için Yozgat'ı tekrar hatırlama günü oldu. Ankara'da yaşayanlar şehrimizi tanıma fırsatı buldu. İnşallah gelecek yıllarda daha geniş katılımlı, daha iyisini yaparak Yozgat'ı daha güzel tanıtacağımıza inanıyorum.”

YOZGAT BİR BÜTÜN

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Uzun bir aradan sonra Yozgat günlerinde Ankara'da buluştuk. Ciddi bir teveccühle karşılandı. Yozgat'ın her açıdan çok zengin olduğunu hem görmüş hem de göstermiş olduk. Değerli hemşehrilerimiz Yozgat'ın potansiyelini görmüş oldular. Yozgat Ankara'daki tanıtım günleri ile çok iyi tanıtıldığını düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

YOZGAT’I YAŞADILAR

Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç, Yozgat’ın tanıtımına önemli katkı sağlayan etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederek, “Ankara Millet Bahçesi'nde 27-30 Ekim'de yapmış olduğumuz tanıtım günlerinde Yozgat'tan gurbete giden insanlarımız, bürokratlarımız, siyasilerimiz orada sanki Yozgat'ı yaşadılar. Doğdukları köyü yaşadılar. Onlarla hemhal oldular. İnsanlarımıza dokundular. Onlarla tanıştılar, kaynaştılar. İnşallah bundan sonraki yıllarda da yine aynı şekilde bu tanıtım günlerine katkı sağlanarak tüm Yozgat'ımızı Ankara'da temsil edeceğimizi umuyorum” ifadelerine yer verdi. Eda DEMİREL

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.