Hava Durumu

Kırşehir Şairler Yazarlar ve Ozanlar Derneği KIYŞAD tarafından 10. Aşıkpaşa Şiir Şöleni düzenlendi

Kırşehir Şairler Yazarlar ve Ozanlar Derneği KIYŞAD tarafından 10. Aşıkpaşa Şiir Şöleni düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 23.11.2022 17:18
Haber Güncellenme Tarihi: 23.11.2022 17:18
https://www.yozgatcamlik.com/
Kırşehir Şairler Yazarlar ve Ozanlar Derneği KIYŞAD tarafından 10. Aşıkpaşa Şiir Şöleni düzenlendi

Kırşehir Şairler Yazarlar ve Ozanlar Derneği KIYŞAD tarafından 10. Aşıkpaşa Şiir Şöleni düzenlendi. Geçtiğimiz hafta sonu Kırşehir’de yapılan programa yurt içi ve yurt dışından pek çok şair ve yazar katıldı. Bu programa Kırşehir Belediyesi ve İl Kültür Turizm  Müdürlüğü de destek verip katkı sağladı. Kültür ve Sanat şehri olan Kırşehir’in tanıtımının amaçlandığı program üç gün süreyle devam etti. 

Kırşehir Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu’un makamında kabul ettiği konuklar programa katılmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Kültür ve  Sanat dostu başkan da konuklarını tek tek dinleyerek ilde ağırlamaktan mutlu olduklarını ifade etti ve her yıl Kültür Sanat adına ilde 600’ün üzerinde programa destek verdiklerini dile getirdi. 

Geçtiğimiz cumartesi günü Kültür Turizm İl Müdür Yardımcısı Eyüp Temur’un rehberliğinde, KIYŞAD yönetim kurulu üyelerinin de katılımı ile misafir konuk yazar ve şairlere ilin tarihi turizm yerleri gezdirilerek tanıtımı yapıldı. Ahi Evran Camii ve Külliyesi, Aşık Paşa Türbesi, Neşet Ertaş Gönül Sultanları Müzesi, Ağalar Konağı, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi, Neşet Ertaş’ın ve Halk Ozanı Muharrem Ertaş’ın kabri ziyaret edilerek tanıtımı yapıldı. Tarihi cami ve medreselerde konukların oldukça ilgisini çekti.

Aşıkpaşa  adına düzenlenen 10. Şiir Şöleni Proğramı Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde icra edildi. Oldukça renkli geçen programda şairler şiirlerini yorumlarken ozanlar da sazlı sözlü deyişleri ile izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattılar. Belediye Başkanı yaptığı konuşmada ilde kültür sanat adına yapılan programlara destek verip katkı sağlamaktan mutlu olduklarını dile getirdi ve tüm konuklara katılımları için teşekkür etti. Programın sonunda toplu fotoğraf çekilip plaket takdim töreni yapıldı. Misafir konuklar katılımdan duydukları memnuniyeti dile getirdiler ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Programa Yozgat’tan davet edilen Yozgat Şairler ve Yazarlar Dernek Başkanı gazeteci yazar Ahmet Sargın’da katılarak şehrimizi temsil etti. Sargın etkinlik için yaptığı açıklamada: “ Kırşehir’in tanıtımına katkı sağlayan programa katılmaktan oldukça mutlu oldum. KİYŞAD’ın saygın yönetim kurulu üyelerine, kültür sanat dostu Belediye başkanına, İl Kültür Turizm Müdür Yardımcısı Eyüp Temur beyefendiye, Sunucu Sait Sargın’a, Derneğin Başkanı Ertuğrul Öcal ve Veysel Turgut kardeşime, İsa Erdoğan ve Erdoğan Çalışkana, gazeteci arkadaşımız Osman İlhan’a hasseten teşekkür ediyorum”dedi ve katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kültür ve sanat şehri Kırşehir’in tanıtımına katkı sağladığına inandığım bu tür programların diğer  şehirlerin tanıtımına da mutlak katkı sağlayacağına inanıyorum dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.