Yozgat belediyesi tarafından düzenlenen Gönül Söyleşileri konuğu Tongar Olacak

Yozgat Belediyesi sosyal-kültürel faaliyetleri kapsamında yaptığı çalışmalar kapsamında “Aylık gönül söyleşileri” program konuğu Sosyolog- Yazar Hatice Kübra Tongar olacak.

Haber Giriş Tarihi: 14.09.2022 14:11
Haber Güncellenme Tarihi: 14.09.2022 14:16
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat belediyesi tarafından düzenlenen Gönül Söyleşileri konuğu Tongar Olacak

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Aylık Gönül Söyleşileri programının bu ayki konuğunun Sosyolog-Yazar Hatice Kübra Tongar olduğunu söyledi.

Köse, “17 Eylül Cumartesi günü Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi’nde Saat: 18.00’da Hatice Kübra Tongar sevenleri ile buluşacak. Tüm hemşehrilerimizi Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek olan sosyolog- Yazar Hatice Kübra Tongar söyleşisine davet ediyorum” dedi.

HATİCE KÜBRA TONGAR KİMDİR?

Hatice Kübra Tongar 15 Kasım 1984 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini İstanbul'da tamamladı.

Bir dönemlerin meşhur imam hatip liselerinden olan Kadıköy İmam Hatip Lisesi'nde başladığı orta öğretimini başörtüsü engeli nedeniyle tamamlayamadı. Ancak açık liseden aynı liseden mezun oldu.

Lisans eğitimlerini Sosyoloji ve Çocuk Gelişimi alanlarında yapan Tongar, Bezm-i Âlem Vakıf Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı teorik, pratik ve süpervizyon eğitimini okul ikincisi olarak tamamlayarak ‘Aile Danışmanı’ unvanını aldı. Arel Üniversitesi’nde Psikoloji (Yüksek Onur Derecesi), Üsküdar Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi (Yüksek Onur Derecesi) alanında yüksek lisans yaptı. Deneyimsel Oyun Terapisi, Theraplay Oyun Terapisi, Projektif Çocuk Testleri, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi gibi pek çok terapistlik eğitimi aldı.

Yazı yazmak, ilkokul yıllarında başlayan kompozisyonlarla birlikte hep hayatında oldu. Makaleleri çeşitli dergilerde yayımlandı. Milat gazetesinde haftalık köşe yazarlığı yaptı. Çocuğa dair birçok projenin metin yazarlığını yürüttü. Türkiye’nin ilk interaktif çocuk CD projesi olan ‘Muallim Çocuk’un metinlerini yazdı. Ulusal radyo ve televizyon kanallarında pek çok çocuk eğitimi programı hazırlayıp sundu.

Bağırmayan Anneler kitabı yüz binlerce annenin başucu eseri oldu. Yayımlandığı ilk iki yıl ‘Türkiye’nin en çok okunan çocuk eğitim kitabı’ unvanını aldı.

Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünü onur derecesi ile bitirdikten sonra Arel Üniversitesi Psikoloji alanında Yüksek Lisansını tamamladı. Lisans eğitimi sırasında uzman eğitimcilerden çocuk gelişimi ve eğitimi konusunda dersler aldı.

Hatice Kübra Tongar aldığı çocuk eğitimi ile ilgili bilgileri anneler ile paylaşmak üzere bir internet sitesi kurdu ve sitede her gün binlerce anne ile buluştu.

Yazı yazmak onun için oldukça önemliydi. Makaleleri birçok dergi de yayınlandı. Türkiye’nin ilk interaktif çocuk CD projesinin metinlerini hazırladı.

Anne ve çocuk gelişimi ve eğitimi altında birçok kitap yazan üretken yazar ulusal radyo ve tv kanallarında çocuk eğitimi programı hazırlayıp sundu.

Moral FM radyosunda kurumsal metin yazarlığı yapan Hatice Kübra Tongar bir anne ve anne adayının severek takip ettiği yazarlardandır.

Evli olan Hatice Kübra Tongar'ın üç çocuğu bulunuyor. Çocukların isimleri ise şöyle:

Kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşan ‘Bağırmayan Anneler’ sosyal medya hesabında annelerle buluşmaya devam eden Tongar, Türkiye’nin dört bir yanında seminerler veriyor. Ve her daim ‘eş’ ve ‘annelik’ rollerini layığıyla yerine getirme duasını sürdürüyor…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.