İYİ Parti Yozgat Milletvekili adayı Lütfullah Kayalar: Yeni bir Türkiye'de buluşmak üzere

İYİ Parti Yozgat mitinginde konuşan milletvekili adayı Lütfullah Kayalar, 14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçimlerin önemine vurgu yaparak, “15 Mayıs’ta yeni bir Türkiye’de buluşmak üzere”dedi.

Haber Giriş Tarihi: 12.05.2023 16:10
Haber Güncellenme Tarihi: 12.05.2023 20:38
https://www.yozgatcamlik.com/

İYİ Parti Yozgat mitinginde konuşan milletvekili adayı Lütfullah Kayalar, 14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçimlerin önemine vurgu yaparak, “15 Mayıs’ta yeni bir Türkiye’de buluşmak üzere”dedi.

İYİ Parti seçimlere kısa bir süre kala Yozgat’ta miting düzenledi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Millet İttifakı partilerinin ve milletvekili adaylarının yer aldığı mitingde konuşan Lütfullah Kayalar, seçime ve seçim vaatlerine yönelik açıklamalar yaptı.

Alnımız açık

Kayalar, “Yozgatlının bize güvenmesini, Türkiye’nin bütün meydanlarında dolaşarak alnımız açık, başımız dik olarak konuştuk. Bugün tekrar bu meydanda yeniden bir yola çıkıyoruz. Yeniden Yozgat için, duran hizmetlerin, yapılmayan hizmetlerin yapılabilmesi için bir yola çıkıyoruz. Çıktığımız yolda Yozgatlının 600 köyünde bizi tanırlar. 14 ilçemizde belediyelerimizde bizi tanırlar. Nasıl tanırlar. Siyasetçi olarak değil insanları siyasetten anlayışları, insanları bölenler olarak değil birbirine karşı ayrıma karşı tutanlardan değil köyün yolundan, içme suyundan, camisinin tamiratından, okulunun yapılmasından tanırlar. TMO’lardan tanırlar. Tarım bakanını görerek hükümetine, devletine güvenerek yeni ekimlerini yapan Çiftçilerimiz bizi tarlasından tanır” şeklinde konuştu.

Yozgat bizim hayatımız

Yozgat’ın kendileri için önemli olduğunu dile getiren Kayalar, “ Gelirken Yerköy’e girdik. Çanakkale Seramik’te şuanda 400 kişi çalışıyor. Aynı yerde kooperatif çalışıyor. Türkiye’nin her yerine Yozgat’tan mamuller götürüyor. OSB’le bakıyoruz. 10 bin kişi çalışacaktı ama 5 bin kişi çalışıyor. Yozgatlı size buradan söylüyorum. OSB 10 bine çıkacak. Yeni temelinde içini dolduracak olan biziz. Küçük sanayiler organizeler değil, aynı zamanda sulama kanallarıyla ama barajlarıyla da Yozgat’ı donattık. Gelingüllü barajı. Yozgat, Paşaköy, Yerköy, Şefaatli’nin bir kısmı bütün topraklarımız sulanıyor. Aynı şekilde Süreyyabey Barajı temelini attık. Yaptık. Ama sulaması yapılmadı. Şimdi sulamasını yapmak için geleceğiz. Yamula barajını biz yaptık. Bizim Boğazlıyan’ımızı, Yenifakılı’mızı 72 bin dönüm toprağımızı sulayacağımız baraj orası. 21 senede 1 metre kanal yapılmadı. Bizim işimiz hizmet barajı. Yozgat bizim rüyamız, hayatımız. Sorgun ilçesine şeker fabrikası yaptık. Fabrikanın Sorgun ekonomisine katkısı çarpan etkisi 14-15 milyardır. Sorgun’a çalışanlar hariç bin kişi civarında kampanya döneminde çalışanlar var. Onun yanında nakliyeciler kooperatifi var. Ziyaret ettim. Çünkü şeker olduğu için nakliye en büyük. Bir polis okulumuz var. Polis okulunda devre devre bin değerli gencimiz gelip eğitim alıyor. Vatanımızın güvenliği ile ilgili gelip gidiyorlar. Onun katkılarını esnaflarımız daha iyi hesap eder. Altında askeriyenin kapanmış olan yeri 21 senedir yapılmadı. Kısmetse bize kısmet olacak. 15 Mayıs’ta yeni bir Türkiye’de buluşmak üzere” ifadelerine yer verdi. Eda DEMİREL

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.