Yozgat'ta Cumhur İttifakı bileşenleri basın mensupları ile bir araya geldi. Hedef 28 Mayıs

AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, 28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tüm hemşehrilerini sandığa davet etti.

Haber Giriş Tarihi: 18.05.2023 09:04
Haber Güncellenme Tarihi: 19.05.2023 09:20
https://www.yozgatcamlik.com/

AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, 28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tüm hemşehrilerini sandığa davet ederek, “Bu seçim hem Yozgat’ın hem de ülkemizin istikrarının sürmesi için büyük önem taşıyor. Bu anlamda Yozgatlı hemşehrilerimizden Cumhurbaşkanımıza 14 Mayıs’ta olduğu gibi rekor destek bekliyoruz” dedi. 

Basınla Buluştular

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen seçimlerin ardından Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmıştı. Yozgat hem Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hem de AK Parti’ye rekor destek göstermiş, Yozgat’tan meclise 2 AK Parti 1 de MHP’den vekil göndererek, Cumhur İttifakı’nı yeniden Yozgat’ta güçlendirmişti. AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Süleyman Şahan, MHP Milletvekili Ethem Sedef ve Cumhur İttifakı bileşenleri basın mensupları ile bir araya geldi.

Yozgat Her Şeyin En Güzelini Layık

Yozgat’ın AK Parti iktidarları döneminde önemli yatırımlar aldığını ve sağlanacak istikrar ile bu yatırımların devam edeceğini dile getiren AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, ‘’Yeni bir süreç başladı. Bu süreçte de hem Milletvekillerimiz ile hem İl Başkanlarımız ile önümüzdeki süreci nasıl değerlendireceğimize dair bir strateji belirlemek için İnşallah toplandık. Ben hepinize geldiğiniz için teşekkür ederim. Bizim amacımız Türkiye’de Yozgat’ı dördüncülükten birinciliğe taşımak. Ben bundan ümitliyim. Çünkü Yozgatlı buna layıktır. Yozgatlı her şeyin en güzeline layıktır. Bu vesile ile tüm basın mensuplarına, tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yozgat Belediye Başkanımıza da ayrıca bu organizasyon dolayısıyla çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Adayımız Da Kararımız Da Net!

Cumhur İttifakı’nın ülkenin ve devletin bekası için çalıştığını anlatan Sedef, “14 Mayıs seçimleri sonrası Cumhur İttifakı olarak sizlerin ve kamuoyunun huzurundayız. Yozgat’ta güzel bir seçim geçirdik kazasız, belasız. Yozgatlımız adına da sevinçliyiz ki hiçbir kaza bela olmadan, birbirimizi kırıp dökmeden güzel bir seçim geçirdik. Ülkemize, milletimize hayırlı olur bu seçim. Yozgat’ımıza da hayırlı olur İnşallah diyoruz. İnşallah ikinci turda da Cumhurbaşkanlığı seçimini yine adayımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi ile birlikte zaferle kazanarak atlatırsak bizim için daha iyi olacak” dedi.

Daha Yapacak Çok İş Var

“Neredeyse kendi Milletvekili seçildiğimize sevinemedik” diyen Sedef, “Niye ülke yine 15 gün süreyle zaman kaybetmiş olacak. Çünkü daha Cumhur İttifakının yapacağı çok iş var. Daha çok Türkiye düşmanlarının karşısında duracağı, direnç ve birlik ve beraberlik içerisinde yürüteceği çalışmalar var. Onun için bir dönem daha Cumhur İttifakının ülke yönetiminin başında olması ülkemiz ve milletimiz için kaçınılmaz. Onun içinde sizlerin aracılığıyla ikinci yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da Yozgat’tan şimdi güçlü çıktık ama daha da güçlü çıkmamız gerekiyor. Yozgat’tan büyük bir ses vermemiz gerekiyor” diye konuştu.

Sesimiz Daha Gür Çıkacak!

Yozgat’ın AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a büyük destek verdiğini hatırlatan AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan, şunları söyledi; ‘’Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli seçimini Cumhur İttifakı olarak hamdolsun Türkiye’den, Yozgat’tan güçlü bir şekilde destek verdik. Önümüzdeki süreçte 28 Mayıs’ta Rabbim nasip ederse bu taçlandırdığımız seçimimizi daha yüksek bir oy oranıyla Yozgat’ın adına tüm Türkiye’de İnşallah hedefimiz birinci sırada göstermek olacak. Bu aşkla, bu samimiyetle, gayretle Cumhur İttifakı olarak Yozgat’tan biz sesimizi duyurduk. Bu sefer daha yüksek daha güçlü duyurmak istiyoruz. Parlamento olarak şükürler olsun bu dönem gayet güçlü durumdayız. Bu gücümüzü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın oraya yakışır bir oy oranı ile Cumhurbaşkanı olarak tekrardan seçtiğimizde artık Türkiye’nin önünün açık olduğunu, daha büyük hizmetler yapacağımızı hiç kimsenin şüphesi olmasın. 28 Mayıstan sonra Yozgat’ımız için hizmet etmek için daha çok çaba sarf edeceğiz. Enerjimizi Yozgat için kullanacağız’’ şeklinde konuştu.

Dışarıdan Müdehale Edildi

Seçimlere dışarıdan müdahale edildiğini söyleyen AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül,  ‘’Bir seçimi geride bıraktık. Gönül isterdi ki bu ortamda Türkiye’nin dışarıdan kumanda edilmemesi. Ülkemizin bölünmemesi, ülkemizin dimdik ayakta kalabilmesi için Cumhurbaşkanlığı seçiminin bütün ülke vatandaşlarınca idrak edilmesini temenni ederdik. Ancak yüzde 45 bile muhalefete verilen oyların fazla olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu seçim gerçekten de daha iyi yaparım, daha iyi iş yaparım, ülkeyi daha iyi kalkındırırım seçimi olmadı. Maalesef bu seçime müdahale oldu. Hem dışarıdan hem içeriden bütün Türkiye’nin güçsüz kalması için uğraşan mihraklar ile yarıştık” diye konuştu.

Daha Fazla Destek

Akgül, 28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçimlerde Yozgat’tan rekor destek beklediklerine değinerek, “Yozgat’ta da elbette ki bugüne kadar tarihinde vatanını, milletini sevenlerin bulunduğu şehrimizde gerek Cumhurbaşkanımıza olan ve ülkemize olan bağlılığımızı gösterdik. Bu seçimde daha fazlasını göstereceğiz. Ancak maalesef dediğimiz gibi işin içine başka ideolojiler katıldı. Şimdi yine bu vatan sevdalıları özellikle bu işe gönül veren partililerimiz, Cumhur İttifakımız bu seçimde de İnşallah ayın 28’e kadar kendi Milletvekilliği seçiminden daha çok ülkemizin istikrarı için gece gündüz çalışacaklarından eminim. Biz hep beraber öyle yapacağız İnşallah” dedi.

Yozgat İçin De Önemli

Seçimlerin Yozgat için de büyük önem taşıdığına işaret eden Akgül, “Yozgat’ımız içinde çok önemli. Yozgat’ımız da muhalefet durumuna düşmek demek Yozgat’ın tüm yatırımlarının yarıda kalması demektir. Bugün mecliste çoğunluk bir taraftadır. Cumhur İttifakındadır. Eğer aksi bir sonuç olsa ülke kaosa girecek tüm yatırımlar yarım kalacak ve bizimde vaat ettiğimiz Yozgatlımıza yapacağımız işler kaosa girecek ve yarıda kalacaktır. Onun içinde bu seçimin Cumhurbaşkanımız tarafından kazanılması hem Yozgat’ımız için hem de Türkiye’miz için çok önemlidir. Biz şu an da sadece ve sadece ülkeyi düşünenler olarak bir aradayız. Vatanlarını düşünenler bir aradayız ve bunun içinde gece gündüz çalışacağız’’ ifadelerine yer verdi. Eda DEMİREL – Rabia Sultan BÜYÜKER

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.