Yozgat Akdağmadeni Belediyesi'nin 2022'deki çalışmaları göz doldurdu

Yozgat Akdağmadeni belediyesi 2022 yılındaki çalışmaları ile göz doldurdu. Belediye Başkanı Nezih Yalçın, 2022 yılındaki çalışmalarını sosyal medyadan paylaştı.

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2022 21:14
Haber Güncellenme Tarihi: 29.12.2022 13:07
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat Akdağmadeni Belediyesi'nin 2022'deki çalışmaları göz doldurdu

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 2022 yılında ilçede gerçekleştirdikleri faaliyetleri anlattı. Başkan Yalçın'ın açıklamasından satır başları şöyle;

2022 YILINDA AKDAĞMADENİ'NDE YAPILANLAR 

 Akdağmadeni’nde 2022 yılında yapılanları belediye derledi.

2023 yılında da çalışmaların süreceği belirtildi.

ALPARSLAN TÜRKEŞ PARKI

6000 m2 alanıyla ilçemizin en büyük park ve yeşil alanlarından biri olan Alparslan TÜRKEŞ Parkı’nın içerisinde çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, dinlenme alanları, kameriyeler ve spor alanları bulunmaktadır.

İSTANBULLU MAHALLESİ ATATÜRK CADDESİ SICAK ASFALT ÇALIŞMASI

Vatandaşlarımıza konforlu bir ulaşım imkânı sağlamak için ilçemizin dört bir yanında başlattığımız yol yenileme çalışmalarımıza İstanbulluoğlu Mahallesi Atatürk Caddesi’nin sıcak asfaltını yenileyerek devam ediyoruz.

BİZİM EV KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ HİZMETE BAŞLADI

120 öğrenci kapasiteli kreşimizde hedefimiz okul öncesinde çocuklarımızın gereksiz ve ölü zaman geçirmelerinin önüne geçmek ve kişisel gelişimlerine destek olmaktır.

AKDAĞMADENİ EKO- TURİZM ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK

Sadece İlçemizin değil Yozgat Turizminin gelişmesine katkı sunacak, planlanan birçok yatırıma yön verecek ve oluşturacağı alt sektörler ile ilçemizde kırsal kalkınmanın temellerini atacak EKO turizm çalışmalarımıza başladık.

SPOR PARK ÖRNEK PROJE OLDU

Yeşiltepe Mahallesinde yapımına başladığımız bölgesinde tek ve örnek bir çalışma olan Spor Park projesini tamamladık. Açık hava spor tesisi içerisinde 1250 m2 çim futbol sahası, 510 m2 basketbol sahası ve 240 m2 voleybol sahası bulunmaktadır.

BİYOGAZ TESİSİ İÇİN İMZALAR ATILDI

140 milyon liralık yatırım bedeli ile İlçemiz tarihinin en büyük yatırımı olacak biyogaz enerji tesisi için imzalar atıldı. Belediyemiz bütçesinden ödeme yapılmayacak, yap işlet devret yöntemiyle tüm maliyetler yüklenici firma tarafından karşılanacaktır.

KAPALI ÇOCUK OYUN SALONU AÇILDI

İlçemizde çocuklarımızın aktivite alanlarını genişletmek ve eğlenmelerini sağlamak, verimli vakit geçirerek hem fiziksel hem de psikolojik gelişmelerine yardımcı olmak amacıyla ''Bizim Ev Kreş ve Gündüz Bakım Evi'' altında oluşturduğumuz ''Kapalı Çocuk Oyun Salonu’nu açtık.

AKDAĞMADENİ KÜLTÜR TURİZM VE SALEP FESTİVALİ’NİN 2.’Sİ DÜZENLENDİ

Bu yıl 2. sini düzenlediğimiz Akdağmadeni Kültür, Turizm ve Salep festivalimizde birbirinden değerli sanatçıları vatandaşlarımız ile buluşturduk. Ayrıca Belediyemizin kuruluşunun 160. yılını kutladık.

HAYATİ İNANÇ SÖYLEŞİSİ 

Belediyemiz tarafından düzenlenen Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında gönüllere taht kuran Eğitimci – Yazar, sözün üstadı Hayati İNANÇ’ı vatandaşlarımızla buluşturduk.

EMEK MAHALLESİ HUZUR PARK TAMAMLANDI

Emek Mahallesi’ne kazandırdığımız Huzur Park için öncelikle bölgede şahıslara ait olan 5 arsanın kamulaştırmasını yaptık. Daha sonra ise mahallede yaşayan vatandaşlarımızın uzun yıllardır istediği parkımızın yapımını tamamladık.

AKDAĞMADENİ’NİN DAMARLARINI AÇACAK İSTİMLAK ÇALIŞMASINDA SONUCA ULAŞTIK

İlçemiz Yeşiltepe Mahallesi saat kulesi arkasında bulunan 452 ada 3 nolu parsel ve üzerinde bulunan taşınmazların istimlak çalışmasını tamamladık. İstimlak edilen binalar yıkılarak ilçemizin çehresini değiştirmeye devam edeceğiz.

İŞİTME ENGELLİLER MİLLİ TAKIMI DAVETİMİZ ÜZERİNE İLÇEMİZDE OLİMPİYATLARA HAZIRLANDI

Türkiye İşitme Engelliler Badminton Milli Takımı belediyemizin daveti üzerine ilçemizde olimpiyat hazırlığı kampı düzenledi.

AKDAĞMADENİ KARMA ORMAN ÜRÜNLERİ İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İLK ADIMLAR ATILDI

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varan’dan Akdağmadeni’nde kurulmasını istediğimiz Karma ve Orman Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projelerimize destek sözü alındı.

TURGUT ÖZAL BULVARI YOL YENİLEME ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

İlçemizin ana arterlerinden, halkımızca Malatya Yolu olarak bilinen Turgut Özal Bulvarı'nda, D-200 Karayolu (Yozgat- Sivas Yolu) ile Hastane kavşağı arasındaki kısımda yol yapım çalışmaları tamamlandı.

ASBESTLİ İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

Orman yolu caddemizde kanserojen asbest içme suyu hatları değiştirildi, yağmur suyu drenaj hatları yapıldı, ihtiyaç hissedilen bölgelerde kanalizasyon hattı yapımı tamamladık.

PAKETLEME TESİSİ TAMAMLANDI

 Üretken Belediyecilik anlayışıyla ilçemize kazandırdığımı ‘’Üretim ve Paketleme Tesisi’’nde ilçemize özgü lezzetlerimiz tüm standartlara uygun şekilde işlenerek paketlenecek ve satışı yapılacaktır.

AHİSAVİ MAHALLESİ PİRİ RESİ CADDESİ ASFALT ÇALIŞMASI

Belediyemiz, yol yapımı, asfalt çalışmaları, altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmalarına 2022 yılında da aralıksı devam etti. Ahisavi Mahallesi Piri Reis Caddesi ve Orman Yolunun bir kısmında sıcak asfalt çalışmamızı tamamlayarak yolu yeniledik.

SEYRANTEPE MAHALLESİ CAMİİ TEMELİNİ ATTIK

Belediyemizin Camii projesini hazırlatarak teknik destek verdiği, ‘’Seyrantepe Camii ve Kur’an Kursu Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği’’ tarafından yapımına başlanan ‘’ Seyrantepe Mahallesi Camii’nin temel atma töreni yapıldı.

SIFIR ATIK VE GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMLERİ VERİLDİ

‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında okullarda başlattığımız ''Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm'' eğitimlerimiz yıl boyunca tüm okullarımızda devam etti. En çok atık toplayan okullarımız ödüllendirildi.

SIFIR ATIK TESİSİ İLÇEMİZE KAZANDIRILDI

Yozgat bölgesinde lisanslı tek atık getirme merkezi özelliğini taşıyan ‘’Akdağmadeni Belediyesi Sıfır Atık Tesisi’’ yapımını tamamlayarak çalışmalarımıza başladık.

SOKAK HAYVANLARI EMİN ELLERDE

Akdağmadeni Belediyesi Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sokak hayvanlarımıza yara bakımı, tedavi ve rehabilitasyon hizmeti veriyoruz

SPORA VE SPORCUYA DESTEKLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Eğitimden Spora her alanda branş ayırmadan gençlerimizin kişisel gelişimine katkı sunacak her projeye desteklerimiz 2022 yılında da devam etti.

GÜNEYLİ MAHALLESİ ŞEHİT AŞKIN ÖKSÜZ SOSYAL TESİSİ TAMAMLANDI

Her mahalleye bir park hedefiyle başlatmış olduğumuz çalışmalar doğrultusunda Güneyli Mahallesinde Şehidimiz J.Asb.Kd.Üçvş. Şehit Aşkın ÖKSÜZ’ün isminin yaşatılacağı Sosyal Tesisin yapımını tamamladık.

AKDAĞMADENİ TERMAL TURİZM ALANI İLAN EDİLDİ

İç Anadolu Bölgesi’nin incisi, Tarihin Doğayla Buluştuğu Kent Akdağmadeni Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın imzasıyla yayımlanan 19 Nisan 2022 tarihli ve 31814 sayılı Resmi Gazetede Termal Turizm Alanı ilan edildi.

SEYRANTEPE MAHALLESİ TOKİ YOLU ASFALT ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

İlçemizin en işlek yollarından olan TOKİ yolunda gerekli alt yapı çalışmalarını tamamlayarak sıcak asfalt çalışmasını bitirdik.

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEDE BİLİM KONULU SEMPOZYUM DÜZENLEDİK

Çağımızın en büyük sağlık ve sosyal problemlerinin başında gelen geleceğimizi tehdit eden uyuşturucu madde kullanımı ve bağımlılık konularının işlendiği'' Uyuşturucuyla Mücadelede Bilim Sempozyumu'' Akdağmadeni'nde düzenledik.

ÖĞRENCİLERİMİZE ÜCRETSİZ DENEME SINAVI

Belediyemizin destekleri Halk Eğitim Merkezimizin koordinesinde deneme sınavları yapıyoruz. Deneme sınavlarının tüm masrafları belediyemiz tarafından karşılanmaktadır.

YASİN PİŞGİN’İ AKDAĞMADENİ’NDE AĞIRLADIK

Belediye olarak belirli aralıklarla düzenlemiş olduğumuz Kültür ve Sanat etkinliklerimizin konuğu Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Başkanı Eğitimci Yazar Doç. Dr. Yasin PİŞGİN oldu.

YOL YAPIM VE ONARIM ÇALIŞMALARIMIZA ARALIKSIZ DEVAM ETTİK

Göreve başladığımız andan itibaren aralıksız olarak devam ettiğimiz yeni yol yapımı ve onarım çalışmalarımıza 2022 yılı içerisinde de devam ettik.Yıl içerisinde 135.000 metre kare kilitli taş yol yapımı 15 bin metre bordür çalışmasını tamamladık.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.