Başvuruda son gün!

Kültür ve Turizm Bakanlığı 165 Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Haber Giriş Tarihi: 31.03.2023 02:04
Haber Güncellenme Tarihi: 31.03.2023 02:04
https://www.yozgatcamlik.com/
Başvuruda son gün!

Kültür ve Turizm Bakanlığına 165 personel alımı için başvuru işlemlerinde sona geliniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan duyuruda, 165 personel alımı yapılacağı belirtilmiş, başvuruların 17 Mart 2023 tarihinde başlayacağı, 31 Mart’ta sona ereceği aktarılmıştı.

Büro Personeli, Mühendis, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Temizlik Personeli, Bahçıvan gibi unvanlarda gerçekeşecek alımlara başvuru yapmak isteyen adayların genel ve özel şartları yerine getirmesi gerekiyor. Adaylar başvurularını online yapabilecek.


Başvuracak adaylarda aranılan nitelikler ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesindeki genel şartlar ve ilan edilen münhal pozisyon için belirtilen özel şartlar aranır:
1. Türk Vatandaşı olmak,
2. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,
3. Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak,
4. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
5. Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
6. Erkek adaylar için askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
7. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Başvuru sürecine ilişkin diğer detaylar ve başvuru için https://www.turkiye.gov.tr/kultur-ve-turizm-kariyer-kapisi-is-alim adresini ziyaret et.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.