Bugün son gün! Başvuruları kaçırmayın!

Adalet Bakanlığı tarafından farklı birimlerde istihdam edilmek üzere alınacak 10 bin 719 sözleşmeli personel alımı müracaatları bugün sona eriyor. Müracaatta bulunmak isteyenler günü kaçırmasın.

Haber Giriş Tarihi: 11.05.2023 11:41
Haber Güncellenme Tarihi: 11.05.2023 11:41
https://www.yozgatcamlik.com/
Bugün son gün! Başvuruları kaçırmayın!

Adalet bakanlığı tarafından farklı birimlerde istihdam edilmek üzere alınacak 10 bin 719 sözleşmeli personel alımı müracaatları bugün sona eriyor. Müracaatta bulunmak isteyenler günü kaçırmasın.

Adalet Bakanlığı, personel alımı kapsamında zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, işaret dili tercümanı, şoför, koruma ve güvenlik görevlisi, aşçı ve hizmetli unvanları için personel alacağını duyurdu. Başvuru yapmak isteyen kişilerin acele etmesi gerekiyor çünkü başvurular bugün sona erecek. Başvuru yapmak isteyen adaylar için aranan ilk şart Türk vatandaşı olmaları. Buna ek olarak lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olunması gerekmektedir. Ayrıca adaylar, 657 sayılı Kanunun 40. maddesinde belirtilen yaş şartlarını taşımalıdır.

Yaş şartı kuralı Zabıt kâtibi, mübaşir, teknisyen, işaret dili tercümanı, şoför, aşçı ve hizmetli unvanları için adaylar içinde geçerlidir. Bu unvanlara başvuracak adayların 35 yaşını bitirmemiş olmalıdır. Koruma ve güvenlik görevlisi unvanı için ise bu yaş sınırı 30 olarak belirlenmiştir.

Bu şartları taşıyan adayların, askerlikle ilgisi olmamalı veya askerlik çağına gelmemiş olmaları gerekmektedir. Askerlik çağına gelmiş olan adaylar ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmalıdır.


Adalet Bakanlığına başvuru yapacak adayların 657 sayılı Kanunun 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamaları gerekmektedir. Ayrıca görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamalıdır. Ancak 657 sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla bu şart aranmaktadır.

Aranan son şart ise adayların kamu haklarından mahrum olmamaları gerektiğidir. Haber merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.