Anadolu yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan; Anadolu Ajansına haksızlık edilmiştir.

Türk demokrasisi övgüyü hak etmektedir. Yüksek katılım oranı ile bir kez daha tüm Dünya’ya demokrasi dersi vermiştir. Vatandaşların sandıklara giderek özgür biçimde oyunu kullanması başarıyla sonuçlanmıştır.

Haber Giriş Tarihi: 16.05.2023 11:37
Haber Güncellenme Tarihi: 16.05.2023 11:37
https://www.yozgatcamlik.com/
Anadolu yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan; Anadolu Ajansına haksızlık edilmiştir.

Türk demokrasisi övgüyü hak etmektedir. Yüksek katılım oranı ile bir kez daha tüm Dünya’ya demokrasi dersi vermiştir. Vatandaşların sandıklara giderek özgür biçimde oyunu kullanması başarıyla sonuçlanmıştır.

Anadolu yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, seçim akşamı muhalefet tarafından Anadolu Ajansına yönelik yapılan eleştirilere yönelik “Haksızlık edilmiştir” dedi. Anadolu yayıncılar Derneğinden yapılan açıklama; 14 Mayıs Genel seçimlerinde seçim sonuçlarını tarafsız doğru ve hızlı bir şekilde kamuoyuna ulaştıran Devletin uluslararası kuruluşu olan Anadolu Ajansını öncelikle tebrik ediyor, AA’na güveniyoruz.

“Muhalefet tarafından Manipülasyona yönelik yapılan açıklamalar gerçekçi değil”

Seçimler sonrası yayın yasaklarının kalkması ile muhalefet tarafından söz birliği etmişçesine manipülasyona yönelik yapılan açıklamalar gerçekçi değildir. Seçim sonuçları da bunu ortaya koymuştur. Anadolu Yayıncılar Derneği olarak bu açıklamaların maksatlı olduğunu düşünüyor ve asla kabul etmiyoruz.

“Anadolu Ajansı Doğru bilgiyi aktaran milli kuruluşumuzdur”

Belli bölgelerden gelen sonuçların oluşturduğu farkı Anadolu Ajansına yüklemek, manipülasyon yapılıyor diyerek manipülasyon yapmak kimseye bir şey kazandırmaz. Aksine Türk demokrasisine zarar verir. “İlk aşamada Ak Parti ve Erdoğan’ın oylarını AA yüksek gösteriyor” söylemi ile seçmen üzerinde olumsuz bir algı oluşturmak ve sonuçları manipüle etmek muhalefet sözcülerine yakışmamıştır. Bilinmelidir ki Anadolu Ajansı binlerce çalışanı ile seçim sonuçlarını hem yurt içinde hem yurt dışındaki abonelerine tarafsız, doğru veri ve hızlı bir şekilde ulaştırmanın mücadelesini vermiştir. Millî mücadele yıllarında günümüze vatanı milleti için doğru bilgileri aktaran milli bir kuruluşumuzdur. Anadolu Yayıncılar Derneği olarak bu güzide kuruluşumuzu kimsenin yıpratmasına müsaade etmeyiz.

“Seçimler sorunsuz biçimde tamamlandı bununla övünmemiz gerekir”

Seçim güvenliği konusunda alınan tedbirler, yapılan uygulama herhangi bir şaibeye fırsat vermeyecek yöntemlerle yapılmıştır. 7 kişilik sandık kurullarında bir önceki seçimde en çok oyu almış 5 parti müşahit bulundurma hakkına sahiptir. Keza ilçe seçim kurulları ve il seçim kurullarında da siyasi partilerin müşahidi bulunmaktadır. Yüksek Seçim Kurulu’nda (YSK) ise yine her siyasi partinin temsilcileri bulunmaktadır. Her türlü gelişme bu kişiler tarafından adım adım takip edilmektedir. Türkiye tüm dünyaya örnek olacak bir sistemle seçimlere girdi ve sorunsuz bir şekilde seçimler tamamlandı. Bununla övünmemiz gerekir şeklinde ifade etti.

KAYNAK:HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.