Yozgat’ın Boğazlıyan İlçesi’ne bağlı Yenipazar Beldesi’nde çalışmalar tam gaz

Yenipazar Belediye Başkanı Menderes Baran, Yenipazar Belediyesi olarak çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 15.06.2022 09:49
Haber Güncellenme Tarihi: 15.06.2022 09:49
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat’ın Boğazlıyan İlçesi’ne bağlı Yenipazar Beldesi’nde çalışmalar tam gaz

Yenipazar Belediye Başkanı Menderes Baran, Yenipazar Belediyesi olarak çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Kasabanın geleceğine yönelik çalışmalar yaptıklarını anlatan Baran, belediye faaliyetlerini de artırdıklarını dile getirdi.

PARK ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

Eski metruk bir binanın olduğu yere parkı yaptıklarını belirten Baran, “Resmi kuruma ait bir binaydı. Orayı temizledik. Park yapmadan önce orası kötü niyetli kişilerin kullandığı bir yerdi. Orayı temizledik. Oraya çay ocağı, market gibi bir park yaptık. Orası ayrıca düğün salonu olarak da kullanılabilecek” dedi.

Baran, “Yenipazar’da mezarlığımız dolduğundan dolayı orada bir çalışmamız var. Mezarlıkta bir düzenleme yapıyoruz. Ayrıca burada bir kilometreye yakın kilit parke çalışmamız oldu. Burada geçen yıl başladığımız parkımızı Kurban bayramına yetiştireceğiz” dedi.

KÖYE DÖNÜŞ BAŞLADI

Başkan Baran, “Aşağı Sarıkaya Mahallesinde kilit taş çalışmamız var. Şehirden köye dönüş olarak yüzde 5 oranında dönüş var. Orada ortalama 20 parsele yakın arsa sattık.  15 tane ev yapıldı. İstanbul, Ankara, Kayseri’den geriye dönüşler başladı. Bizlerde gelenlere yardımcı oluyoruz” dedi.

HALI SAHA ÇALIŞMAMIZ VAR

Halı saha çalışması yaptıklarını ifade eden Baran, şunları kaydetti; “Orada çok büyük bir çalışma yaptık. Orası da bitme aşamasına geldi. Yoğun bir şekilde koşturuyoruz. Okullarımızda TUFBİTAK Bilim Fuarı için bir programa katıldığımda orada çok haz aldım ve mutlu oldum. Çünkü ilçelerden katılım çok yoğun oldu.”

KARDEŞ OKUL İLAN ETTİK

Öğrencilere yönelik çalışmalar da yaptıklarını anlatan Baran, “Yozgat Bozok Üniversitesi ile Yenipazar İlkokulunu kardeş okul ilan ettik. Oradan 3 otobüs gelerek gösteri yaptılar. Günün şartlarına göre okulun ihtiyaçları ne işe onları karşıladılar” dedi.

SU SIKINTIMIZ YOK

Su çalışmalarının devam ettiğini belirten Baran, “Yenipazar merkezde su sıkıntımız yok ama ileriye yönelik olsun diye kuyu vurdurduk. İleride bir sıkıntı olmasın diye onu da bağlıyoruz. 50 yıl ileriye dönük Yenipazar Kasabasının su sıkıntısı olmayacak” dedi.

TAŞ ÇALIŞMALARI YAPTIK

Yenipazar’ın mahallelerinde kilit parke taş çalışmaları yaptıklarını anlatan Baran, “ Ömerli Mahallemizde taş çalışmamız oldu. Çeşme getirdik 1,5 kilometreden. Eğlence Mahallemizde taş çalışmamız oldu. Eğlence Mahallemizde 3,5 km asfalt yol, 1,5 km’de bu sene olmak üzere 5 kilometre yol yaptırdık. Bunun bir kısmı Sarıkaya ve Sorgun Belediyesi ile yardımlaşmalar oldu. Bir kısmı da Valilik Özel İdare tarafından yapıldı. Yenipazar’da okulların kilit taş yoktu. Kilit taş yaptık. Okulları baştan çatışından girdik. Boyası, badanası, çatısını komple elden geçirdik. Aynı zamanda çeşme kurdurduk. Yenipazar’a park yaptık” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.