Yozgat’ın Sorgun İlçesi’ne bağlı Bahadın Kasabası, hoş görünün merkezi özelliğinde

Yozgat’ın Sorgun İlçesi’ne bağlı Bahadın Kasabası, karakolu olmayan, sakinlerinin huzurla yaşadığı, hoş görünün, sevgi saygı, birlik ve beraberliğin ön planda olduğu kasabalardan bir tanesi.

Haber Giriş Tarihi: 24.09.2021 08:56
Haber Güncellenme Tarihi: 24.09.2021 09:28
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat’ın Sorgun İlçesi’ne bağlı Bahadın Kasabası, hoş görünün merkezi özelliğinde

Yozgat’ın Sorgun İlçesi’ne bağlı Bahadın Kasabası, karakolu olmayan, sakinlerinin huzurla yaşadığı, hoş görünün, sevgi saygı, birlik ve beraberliğin ön planda olduğu kasabalardan bir tanesi. Bahadın sakinleri her yatırımı birlikte yapıyor, dara düşeni birlikte sahipleniyor, Bahadın’ı birlikte yönetiyorlar.

Tarık Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu Yozgat Gündemi programının bu haftaki konuğu Bahadın Belediye Başkanı Yurtseven Bozdemir oldu. Program Bahadın Kasabası Pir Sultan Abdal Parkı’nda yapıldı. Başkan Bozdemir, “Bahadın’da yapılan parklardan, halı sahalara, sosyal alanlardan, mesire alanlarına kadar her yatırım yurt dışında yaşayan hemşerilerimiz, bağışçılarımız tarafından yaptırılıyor” dedi.

Bozdemir, 27 yıl boyunca belediyede çalıştığını ve ardından başkanlık görevine talip olduğunu belirterek, “Seçmenlerimizin de takdiri ile bu görevi yürütmekteyiz. Elimizden geldiği kadar da ilkeli, tarafsız bir şekilde bu görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

VATANDAŞIMIZ ÇOK DUYARLI

Beldede yaşayanların çok duyarlı olduğunu anlatan Bozdemir, “Çok duyarlı, çok iyi insanlarla birlikte yaşıyoruz. Bahadın’ımız bir huzur kasabası. Yozgat’ın bütün beldeleri tabi ki ayrı ayrı güzel. Bahadın’ın güzelliği ise şuradan geliyor. İnsanların birleştiriciliği, hoş görü kültürü ile yoğurulan bir kasaba. Diğer kasabalardan ayrılan birkaç özelliğimiz var. Burada düzenlediğimiz Bahadın Kültür Şenlikleri bütün Yozgat’a bütün Türkiye’ye hatta dünyaya mal olmuş durumda. Pandemi nedeniyle iki yıldır yapamadık ama önümüzdeki yıl yapmayı düşünüyoruz. Şenliklerimiz için çok güzel hazırlanıyoruz. Bahadın’ımızı bütün dünyaya tanıtmak için çalışıyoruz. Sanatçılarımızla birlikte önümüzdeki şenliklerde de Selda Bağcan ve birçok sanatçımızla buluşacağız” diye konuştu.

KASABAYA DÖNÜŞ VAR

“Hoş görünün merkezi olan Bahadın Karakolu olmayan tek kasaba” diyen Bozdemir, şunları kaydetti; Burada aile restoranlarının, lokantalarının olduğu, dört tane lokantası olan tek kasaba. Burada yılda 25 tane ev ruhsatı veriyoruz. Yılda 25 kişi ev yaptırıyor. Bir kasabaya dönüş başladı. Kasabamız çok güzel. Hem ekonomiye hem nüfusumuza katkı sağlıyor. Arsa üretmeye çalışıyoruz. Bahadın’ı tercih ediyorlar. Pandemi döneminde de bahçeli evler daha fazla ilgi görmeye başladı. Bahadın’da yaşamak bir ayrıcalıktır diyoruz.”

ŞİRKET KURDUK

Bozdemir, Bahadın A.Ş şirketini kurduklarını belirterek, “230 kişinin bir araya gelip kurduğu bir Bahadın A.Ş şirketimiz var. Bu şirkette 2 servis aracımız korona döneminde evlere kadar gıda ihtiyacını sağladı. Maddi durumu iyi olan insanlarımız yardımlarda bulundu. Bu birlik ve beraberlik hiçbir zaman bitmeyecek. Bu inançla da bizde çalışma azmi doğuyor. İnsan severek gururla onurla çalışıyor” dedi.

KADIN İSTİHDAMINI ARTIRACAĞIZ

Kasabada kadın istihdamına yönelik çalışmalar da yaptıklarını anlatan Bozdemir, “Bizim bir de kadın eli derneğimiz var. Kadın eli derneğimizin yanı sıra üretimi ticari boyuta taşıyalım. Kadınların ürettiği yöresel ürünler dünya pazarında yer bulsun. Kadınlar ürettikçe ev ekonomilerinde katkıları olsun diye kooperatif kurduk. Japonya büyükelçiliğinin 500 bin TL hibesi ile kadın istihdamını destekleyen projemiz var. Dört tane köyümüz mahalle olarak bağlandı toplamda köy sayımız 7’ye yükseldi. Bütün kadınlarımız gelerek halk eğitim merkezlerinin açtığı kurslara katılarak hem de üretim yaparak ev ekonomisine katkı sağlayacak. Üretmek isteyen bütün kadınlara merkezimiz açıktır. Önümüzdeki ay Japonya Büyükelçisini davet ettik. Bu vesile ile de açıldıktan sonra tam faaliyete geçecek. Şu anda halk eğitim merkezinin açtığı kurslarımızı belediyemizin toplantı salonunda gerçekleştirmekteyiz” şeklinde konuştu.

SİYASİ KİMLİĞİMİZİ BİR KENARA BIRAKTIK

Herkese eşit hizmet için çalıştıklarını anlatan Bozdemir, “Göreve başladığımızda biz bu memlekete bu kasabaya nasıl hayırlı oluruz. Nasıl fayda sağlarızın yollarını aradık. Siyasi parti bir kenara dedik biz hizmet için varız dedik ve o ilke ile hizmet etmeye çalışıyoruz. Mahalle muhtarlarımızla bütün siyasi parti milletvekillerini Ankara’da ziyaret ettik. Kendileri de bizleri hep kabul ettiler. Kasabamız için çalışıyoruz. Daha iyi şartlarda birlik ve beraberlik içinde huzurlu bir şekilde yaşıyoruz” ifadelerine yer verdi. Eda DEMİREL

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.