Yozgat ve Rize Milli Eğitim'de hangi sendikalar yer alıyor? Detaylar belli oldu

Alınan bilgiler neticesinde 2023 yılında Yozgat verirse Milli Eğitim müdürlüklerinde yetkili sendikaların hangisi olduğu merak söz konusu oldu ve işte haberin tüm detayları..

Haber Giriş Tarihi: 25.05.2023 13:18
Haber Güncellenme Tarihi: 25.05.2023 13:18
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat ve Rize Milli Eğitim'de hangi sendikalar yer alıyor? Detaylar belli oldu

Rize'de eğitim çalışanları iş kolunda il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde sendika sayıları tespit etme çalışmaları son bulurken hangi yetkili sendikaların yer aldığıdan merak söz konusu oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Sendika Mutabakatı İmzalandı;  Sendikaların üye sayısı - Kamudanhaber İnternet Sitesi

Bunun ile birlikte 2023 yılında da Rize Milli Eğitim Müdürlüğünde Yetkili Sendika Eğitimciler Birliği Sendikası yer aldı. Ayrıca bunun ile birlikte eğitim 1 Sen Türkiye'de örgütlü 49 sendika arasında en fazla üye sayısına ulaşan sendikalar arasında bulunur iken yetki de 15. yılını da geride bıraktığı ifade edilen bilgiler arasında yer alıyor. Rize'de il genelinde tartışmasız Lider olduğu da yine ifade edilirken Yozgat Eğitim hizmet kolunda örgütlü sendikaların başkan ve yöneticileri ile yapılan mutabakat toplantısında ise bir takım sonuçlar öne çıktı. Yozgat merkez ve 12 ilçe ve Bozok Üniversitesi'nde Eğitim hizmet kolunda Eğitim Bir Sen 3404 üye ile yetkili oldu. Bunun ile birlikte Eğitim Bir sene en yakın Sendikanın üye sayısı ise 1832 oldu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.